Üniversiteler ne zaman açılacak?

19 Eylül 2022
0
0

Üniversiteler ne zaman açılacak 2022 sorusu en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. YKS sınavının ardından iyi bir puan alan ve üniversite kazanan yüzbinlerce öğrenci üniversitelerinin ne zaman açılacağı konusuyla ilgili araştırmalarına başladı. Hadi birikte Üniversiteler ayın kaçınca açılıyor? sorusunun cevabını arıyalım.ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILIYOR?

Bunun için ilk olarak Yüksek Öğretim Kurumu akademik takvimine bir göz atmak ve geçen yıl gerçekleştirilen üniversitelerin açılış tarihlerine bakmak gerekiyor. Geçtiğimiz yıl akademik takvimini incelediğimizde, üniversitelilerin 13 Eylül tarihinde eğitime başladıklarını görüyoruz. Buradaki değişkenlik gösteren konu ise her üniversitenin birbirinden farklı akademik takvimlere sahip olması ve değişkenlik gösterebilmesidir.

Bu yıl Üniversitelerde yeni akademik dönemin Eylül ayının son haftasında başlaması planlanıyor.

üniversite ne zaman açılıyor

YKS EK TERCİH YAPAN ÖĞRENCİLERİN ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek tercih işlemlerinde, tercih edilen programlara yerleşme hakları kazanan üniversite öğrenci adayları 25 Eylül ve 28 Eylül tarihleri arasında online kayıt yaptırabilecekler.

 

Yorumlar

Bu blog ile ilgili henüz yorum yok

Genel 2023 yılında üniversite öğrencisi olmanın maliyeti

2023 yılında üniversite öğrencisi olmanın maliyeti

15 Eylül 2023
0
0

Yeni eğitim öğretim döneminin yakında başlıyor olmasıyla birlikte öğrencinin maliyetleri konusuna değindik.

Genel İzmirde öğrenciler yurt bulamıyor.

İzmirde öğrenciler yurt bulamıyor.

15 Eylül 2023
0
0

İzmir'de 11 üniversitede eğitim gören yaklaşık 200 bin öğrenci bulunuyor. Ancak gençlerin barınma sorunu hala çözülemedi

Genel Öğrencilere Vergisiz Telefon/Bilgisayar için son bilgiler ne

Öğrencilere Vergisiz Telefon/Bilgisayar için son bilgiler ne

22 Ağustos 2023
0
0

Öğrencilere yönelik telefon ve bilgisayar alımlarında vergi indirimi kampanyasıyla ilgili son durum nedir? Bu kampanya k