Öğrenciler için ücretsiz Microsoft Office

19 Eylül 2022
0
2

Öğrenciler için ücretsiz office kulağa hoş geliyor değil mi?

Bu yazımızda üniversiteli öğrencilerin nasıl ücretsiz olarak Microsoft Office programlarını lisanslı bir şekilde kullanabileceğine değineceğiz.

Ücretsiz office kullanabilmek için gereken tek şey edu uzantılı bir e-posta adresine sahip olmamız. Böylelikle hem tüm office programlarını ücretsiz kullanabilecek hemde 1TB one drive depolama alanına sahip olabileceksiniz.


Hadi başlayalım.


1) İlk olarak Microsoft'un office 365 öğrenci sayfasına gidelim.

Okul e-posta adresinizi girin kısmına kayıtlı olduğumuz üniversiteden aldığımız edu uzantılı e-posta adresini yazalım ve "BAŞLAYIN" tuşuna basalım.

2) Bir sonraki adımda "Öğrenciyim" seçeneğini seçelim.

 
3) Karşınıza gelen ekranda Oturum Aç butonuna tıklayalım.


4) Eğer daha önce kayıt olma işleminde bulunmadıysanız aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu durumda sizden istenen tüm adımları eksiksiz olarak doldurun. Bu kaydı tamamladıktan sonra @edu uzantılı e-posta adresinize bir doğrulama kodu gelecektir. Bu yüzden @edu uzantılı e-posta adresinize erişiminizin olması gerekmektedir.Yukarıda yer alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra "Başlat" butonuna tıklayın.


5) Ücretsiz office kurulumu tamamlandı. Karşınıza çıkan pencereden istediğiniz Office programını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Kurulum esnasında yapamadığınız bir şey var ise lütfen soru sormaktan çekinmeyin :)

 

Yorumlar

Bu blog ile ilgili henüz yorum yok

Genel 2023 yılında üniversite öğrencisi olmanın maliyeti

2023 yılında üniversite öğrencisi olmanın maliyeti

15 Eylül 2023
0
0

Yeni eğitim öğretim döneminin yakında başlıyor olmasıyla birlikte öğrencinin maliyetleri konusuna değindik.

Genel İzmirde öğrenciler yurt bulamıyor.

İzmirde öğrenciler yurt bulamıyor.

15 Eylül 2023
0
0

İzmir'de 11 üniversitede eğitim gören yaklaşık 200 bin öğrenci bulunuyor. Ancak gençlerin barınma sorunu hala çözülemedi

Genel Öğrencilere Vergisiz Telefon/Bilgisayar için son bilgiler ne

Öğrencilere Vergisiz Telefon/Bilgisayar için son bilgiler ne

22 Ağustos 2023
0
0

Öğrencilere yönelik telefon ve bilgisayar alımlarında vergi indirimi kampanyasıyla ilgili son durum nedir? Bu kampanya k