Öğrenciler için ücretsiz Microsoft Office

19 Eylül 2022
0
2

Öğrenciler için ücretsiz office kulağa hoş geliyor değil mi?

Bu yazımızda üniversiteli öğrencilerin nasıl ücretsiz olarak Microsoft Office programlarını lisanslı bir şekilde kullanabileceğine değineceğiz.

Ücretsiz office kullanabilmek için gereken tek şey edu uzantılı bir e-posta adresine sahip olmamız. Böylelikle hem tüm office programlarını ücretsiz kullanabilecek hemde 1TB one drive depolama alanına sahip olabileceksiniz.


Hadi başlayalım.


1) İlk olarak Microsoft'un office 365 öğrenci sayfasına gidelim.

Okul e-posta adresinizi girin kısmına kayıtlı olduğumuz üniversiteden aldığımız edu uzantılı e-posta adresini yazalım ve "BAŞLAYIN" tuşuna basalım.

2) Bir sonraki adımda "Öğrenciyim" seçeneğini seçelim.

 
3) Karşınıza gelen ekranda Oturum Aç butonuna tıklayalım.


4) Eğer daha önce kayıt olma işleminde bulunmadıysanız aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu durumda sizden istenen tüm adımları eksiksiz olarak doldurun. Bu kaydı tamamladıktan sonra @edu uzantılı e-posta adresinize bir doğrulama kodu gelecektir. Bu yüzden @edu uzantılı e-posta adresinize erişiminizin olması gerekmektedir.Yukarıda yer alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra "Başlat" butonuna tıklayın.


5) Ücretsiz office kurulumu tamamlandı. Karşınıza çıkan pencereden istediğiniz Office programını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Kurulum esnasında yapamadığınız bir şey var ise lütfen soru sormaktan çekinmeyin :)

 

Yorumlar

Bu blog ile ilgili henüz yorum yok

Genel Kalıcı Öğrenme Teknikleri

Kalıcı Öğrenme Teknikleri

30 Ekim 2023
0
0

Kalıcı öğrenme, bilgilerin uzun süre hafızamızda kalmasını sağlayan bir süreçtir. Sınavlara hazırlanan öğrenciler için k

Genel Vizelere Nasıl Çalışılır?

Vizelere Nasıl Çalışılır?

27 Ekim 2023
0
0

Vizelere nasıl çalışır hakkında ne biliyorsunuz? Hiçbir fikriniz yoksa, yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

Genel Üniversitede Kendini Geliştirmek İçin 15 Öneri

Üniversitede Kendini Geliştirmek İçin 15 Öneri

26 Ekim 2023
0
0

Üniversitede kendinizi geliştirmek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? O zaman yazımızı sonuna kadar okuyun